Taba

Egypt - Taba

Letovisko Taba je asi nejluxusnějším turistickým střediskem v Egyptě a a to i díky skutečnosti, že zde nejsou přeplněné pláže a mačkající se davy turistů. Díky své poloze, severně od Arabského zálivu představuje Taba podobně jako Sharm el Sheikh ideální místo, kde můžete začít s potápěním. I profesionální příznivci potápění si zde přijdou na své. Zdejší pobřeží se totiž pyšní úžasně průzračnou vodou a zcela zachovalými korály.

Taba se od ostatních středisek v Egyptě odlišuje tím, že v jejím okolí nenajdete žádné město nebo nákupní centrum. Taba je jen letiště a oplocené hotelové komplexy. Nikde Vás neobtěžují prodavači a pouliční obchodníci jako například v Hurghadě. Hledáte-li místo na klidnou dovolenou a za tradicemi a historíí se vydáte na výlet či někdy jindy, pak je Taba, známá krásnou přírodou, horskými scenériemu a nejhezčím mořem v Egyptě, ideálním místem po Vaši dovolenou.

Egypt - Taba

Už ve starověkém Egyptě sloužila Taba jako důležité přístavní město. Po část dvacátého století patřila Taba k Izraeli, který ji přeměnil z malé vesnice na luxusní resort. Taba patří znovu Egyptu až od roku 1989.

Letovisko Taba je díky své poloze ideální jako základna pro výlety do okolních zemí - Izraele a Jordánska.

Jednodenní výlet do Jeruzaléma spojený s koupáním v Mrtém moři lze pořídit poměrně levně u místních zprostředkovatelů.

Nezapomenutelným zážitkem je návštěva nejvyhledávanějšího místa Jordánska, skalního města Petra. Jeho vznik se datuje do třetího století před Kristem. Najdete tu nepřeberné množství památek z římského období jako amfiteátr, hrobky nebo zbytky domů. Vše vytesáno do červeného pískovce. Nejslavnějším objektem je v Petře bezpochyby chrám Pokladnice (jméno se odvíjí od beduínské legendy, podle níž skryl v jedné z chrámových váz čaroděj poklad). Přes třicet metrů vysoký chrám, v němž pátral Indiana Jones po Svatém grálu je jistě tím nejhlavnějším důvodem, proč byste si výlet do Petry neměli za žádných okolností nechat ujít. Vstupné vás přijde přibližně na 25 Euro, téměř všechny hotely sem vypravují jednodenní autobusové zájezdy. Jednodenní výlet z Taby pořídíte za 200 dolarů, ale uvidíte, že to stají za to. V létě se výlety příliš nepořádají kvůli vysokým teplotám, proto pokud chcete Petru navštívit, je dobré zamířit do Taby mimo období od června do srpna.

Egypt - Taba

Dalším Vaším výletním cílem by měl být Eilat. Spolu s Tabou kdysi nejdůležitější strategický přístav oblasti, je dnes luxusním resortem s vysokou úrovní služeb. Nachází se na samém jihu Izraele, obklopen korálovými útesy a průzračným mořem. Velkou atrakcí města je delfinárium, kde si za cca 55 euro zaplavate s delfíny. Dále můžete navštívit podmořskou observatoř a na vlastní oči poznat některé ze stovek druhů ryb žijících ve vodách jižního Izraele.

Přímo do Taby létají z okolních zemí přímé lety, z Prahy však zatím ne.